Kartal Su Tesisatçısı

Kartal su tesisatçısı olarak, siz değerli müşterilerimizin tesisat sorunlarını kırmadan dökmeden, hızlı ve verilen saatte, düşük maliyetlerle ve yüksek memnuniyetle çözmek temel ilkelerimizden birisidir.

Evinizde veya iş yerinizde tesisat konusunda herhangi bir problem yaşarsanız (temiz su kaçağı, Atık su pis su kaçağı, kalorifer kaçağı, tuvalet gider tıkanıklığı, Duş gider tıkanıklığı, lavabo gider tıkanıklığı, mutfak lavabo gider tıkanıklığı, batarya musluk tamiri, değişimi, çamaşır makine, bulaşık makine montajı, doğalgaz kaçakları, kalorifer ısınma problemleri, petek değişimi, temiz su tesisat tıkanıklığı vb.)  7 gün 24 saat, istediğiniz iletişim aracı ile ( telefonla, canlı chat destek, whatsapp la email ) ile bizimle iletişim kurarsanız; konularında tecrübeli ve eğitimli tesisat ustalarımız size yardımcı olacaktır.

Kartal Su Tesisatçısı Telefonu

Tesisat hizmeti talep ettiğinizde; Kartal şubemizden Tesisat ustalarımız mobil araçla adresinize verdiğiniz saatte ulaşır. Kartal su tesisatçısı, mobil araçlarımızda her türlü tesisat araç gereçleri ve malzemeleri bulunmaktadır. Bir dairede ihtiyaç olabilecek malzemeler ( mutfak bataryası (evye bataryası), banyo (duş ) bataryası, lavabo bataryaları, çekmeli – basmalı klozet iç takımları, kalozet kapağı, klozet gada sı, ara musluk, taharet muslukları,  çamaşır – bulaşık makine musluğu, çamaşır – bulaşık makine temiz su ve atık su hortumları, duş tromblemi, lavabo sifonu,  taharet çubuğu, esnek bağlantı fleksleri, doğalgaz vanası, doğalgaz ocak hortumu, su sayacı, su sayaç vanası, su basınç regülatörü (basınç düşürücü) , gömme rezervuar iç takımları v.s. ) bulunmaktadır. Kartal Su Tesisatçısı, Mobil araçlarında yukarıda saydığımız sarf malzemelerinin yanı sıra, hızlı tesisat yapma el aletleri ve cihazları (atık su tıkanıklık açma robotu, kanal açma makinası, su kaçağı tespit dedektörü, su kaçağı dinleme cihazı, temiz su tesisat basınç ölçüm cihazı, endeskop görüntüleme kamerası, pimaş görüntüleme kamerası, termal kamera, klozet açma pompası, tıkalı lavabo açma pompası ve duş gider açma pompası, bakır boru kaynak makinası, matkap, kaynak makinası, el aletleri v.s. ) bulunmaktadır. Kartal su tesisatçısı mobil araçlarımızı bu şekilde kaliteli malzeme ve hızlı tesisat yapma cihazlarıyla donatmamızın sebebi, siz değerli müşterilerimize hızlı ve kaliteli hizmet vermektir.

Cihazla su kaçağı tespiti ve tamiri:

Kartal bölgesinde (Soğanlık mahallesi, Atalar mahallesi, Cevizli mahallesi, Çavuşoğlu mahallesi, Esentepe mahallesi, Gümüşpınar mahallesi, Hürriyet mahallesi, Karlıktepe Mahallesi, Kordonboyu Mahallesi, Orhantepe Mahallesi, Orta Mahalle, Petroliş Mahallesi, Uğur mumcu Mahallesi, Yakacık Mahallesi, Yakacık Mahallesi, Yakacık Yeni Mahalle, Yalı Mahallesi, Yunus Mahallesi, Aydos Mahallesi, Dragos Mahallesi )  İski şebeke hattında oluşan arızalardan, İski ana su katlarının yenilenmesi v.s. sebeplerden zaman zaman su kesintileri olmaktadır. İski su şebeke hatlarında olan su kesintileri ve suyun tekrar şebeke hattına verilmesi esnasında hatlarda hava sıkışması olmaktadır. Bu durum evlerimizdeki su tesisatlarında basınç dalgalanmasına ve dolayısyla tesisat patlaklarına neden olmaktadır. Geceleri suyun çok az kullanıldığı saatlerde su şebeke hatlarındaki basınç artmaktadır. Mevcut binaların temiz su tesisatlarında yorulmaya bağlı su kaçakları olabilmektedir. Sıcak su borularının ısınıp soğumasından dolayı plastik boru uzama ve kısalma yapmaktadır. Bunun sonucunda da tesisat yorulmaktadır ve patlamaktadır. Özellikle dirsek, manşon, te gibi ek parçalarda tesisat patlamaktadır.

Evinizin tavanında ıslaklık, su damlası veya su lekesi görürseniz, veya da alt komşunuz bu tür şikayetlerle size gelirse; sizden isteğimiz hemen kartal su tesisatçısı olarak bizimle iletişime geçmeniz. Bundan sonra biz size yardımcı olacağız. Adresinize göndereceğimiz kartal su tesisat mobil ekibimiz hızlı bir şekilde su kaçağının nereden kaynaklandığını ve nokta tespitini yapacaktır. Bu tespit için önce basınç ölçüm cihazı ile temiz su tesisatınız ölçülecektir. Bu çalışma Neticesinde su kaçağının temiz su da olduğu ölçülüp, tespit ederse de su kaçak tespit dedektörüyle nokta atışı yaparak su kaçağının yerini işaretleyip açar. Bundan sonra da olabilecek en az hasarla su kaçağının onarımını yapar. Dragos   villalarda oturan bazı müşterilerimizin genellikle sıcak su tesisatlarında patlak oluşuyor. Termal kamera ile görüntülemek suretiyle bu tür su kaçaklarını noktasal olarak tespit edebiliyoruz. Bu yöntem tesisatta herhangi bir basınç vermeden adeta tesisatın röntgenini çekerek su kaçak yeri tespit edilmiş oluyor.

Su kaçağınız temiz su hattında olmadığı anlaşılırsa: Kartal su tesisatı mobil ekibimiz endoskop kamera ile atık su gider borularınızı görüntüleyecektir. Bu görüntülemeyi endoskop kamera yardımıyla yapacaktır. Burada tespit edilen problemin onarımı için teklif edilen fiyat uygun bulunursa; onarım yapılacaktır.

Robotla Tıkalı Atık Su Gider Açma:

Atık su borularında tıkanıklık birçok sebepten kaynaklanabilir. Bunlardan birincisi kullanım esnasında atık su gider borularına yabancı madde (bez, erimeyen kâğıt, v.s. gibi maddelerin) atılması sonucu oluşabilmektedir. Bir diğer pimaş tıkanıklık sebebi: İnşaat imalatı esnasında oluşan bozuk imalattan kaynaklanan tıkanıklıklar vardır. Atık su borularına akarı sağlayacak şekilde eğim verilmelidir. Yeterli eğim verilmediği takdirde katı atıklar boruda rahat gidemediği için tıkanmalara neden olmaktadır.  İnşaat İmalat sırasında yer süzgecini yaparken pvc boruya bağlantı için kullandığı gırtlak hortumu pimaşın içine gereğinden fazla itilirse;  atık su gider hattında çatalda yolu kısmen veya tamamen kapatabilir. Böyle bir durumda yine aynı şekilde gider borusundan katı atıkların geçmesini engeller ve atık su tıkanıklık oluşur. Bu tıkanıklıklar da alt daireye su kaçağı oluşmasına neden olur. Normal yolundan gidemeyen atık su pimaşların ek yerlerinden (contalı ekler) sızabilmektedir. Mutfak gider hatlarında da gidere dökülen yağların donmasıyla boruların çatal veya dirsek kısımlarını kısmen veya tamamen kapatır. Aynı hat üzerinde bulunan çamaşır, bulaşık makinası çalıştırılınca su lavabo altından geri teper.  Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Uğur mumcu mahallesinde, Yakakent sitesi, 45 ler sitesi, Çağdaş sitesi,  Kentbaşı Sitesi, Mavi Tuna Sitesi, Köprüler Sitesi, Anadolu Sitesi, Mavi Evler Sitesi, Güzelkent Sitesi, Dorukkent Sitesi, Ak Emek Sitesi, Has Hasret Sitesi, Tarımcılar Sitesi, Milka sitesi, Özgün Sitesi, Paşabahçe Sitesi, Bingöl Sitesi, Selvi 87 Sitesi, Elvan Sitesi, Sultan Ahmetlik Sitesi genellikle mutfak gider borularında yağlanmadan dolayı tıkanıklıklar oluşmaktadır. Dokuz palmiye Sitesi ve dragos villalarında da atık su gider tıkanıklıklarına zaman zaman rastlamaktayız.

Atık Su tıkanıklıkları su kaçaklarına neden olabilir.

Yukarıda örnekler verdiğimiz tıkanıklık olduğunda alt daireye su kaçağına da sebep olabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız,  Kartal su tesisatçısı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Kartal Su Tesisatçısı Mobil ekibimiz tıkanıklığın yerine ve durumuna göre çözümler üretecektir. Kamera ile görüntüleme yapabilir. Bazı durumlarda da direk robotla kırmadan tıkanıklığı açar. Eğer bu tıkanıklık mutfak atık su gider hattında ise; robotla tıkanıklık açma işleminin hemen ardından kimyasalla gider hattının yıkanmasını tavsiye ediyoruz. Kimyasal ile gider hattının yıkanmasıyla mutfak tıkanıklık açma işlemi tamamlanmış olacaktır. Bazı durumlarda da robot kullanmadan tıkanıklık açma yapılabilmektedir.  Özel tıkanıklık açma pompası ile sorun çözülebilmektedir. Bu yöntem her durumda kullanılmaz. Kartal su tesisatçısı mobil ekip personelimiz bu konuda en doğru kararı verecektir.

Musluk, batarya, klozet iç takım, vitrifiye, evye, duş teknesi montaj ve tamir işleri:

Evlerde ve işyerlerinde çok kullanılan musluk, sifon, batarya, v.s. de arıza bazen eskimekten bazen de kullanım hatasından kaynaklanır. su sayaç vanası, rezervuar dolum musluğu, radyatör vanası v.s. az kullanıldığından sık bozulur. Sık sık kullanılmadığı için kireçlenme yapar ve sıkışır. Kullanmaya çalıştığınızda da tam kapama yapmaz . bazen de sapından kopar.  Bazı kulanıcılar bozulan muslukları kendileri değiştirirler.  Musluk değiştirme konusunda tecrübesi olmayanlar genellikle daha büyük hasara sebebiyet verirler. Kartal bölgesinde iski şebeke hattında  su basıçları zaman zaman yüksek olmaktadır. Yüksek su basıncından muslukların contaları aşınır, esnek  su fileksleri ( esnek hortum) patlar, klozet iç takımları bozulur. İski su kesintileri de borulara veya tesisata zarar verebilmektedir. Bu dolaylı yollardan olmaktadır. İski suyu sisteme verdiği zaman sistemde hava sıkışmaları olabilir. Tesisattaki hava su tesisatını zorlar. Böyle durumlardan korunmak için tesisata basınç regülatörü takılması uygun olur.

Yukarıda saydığımız arızlar ve sayamadığımız daha birçok arızalar için Kartal Su tesisatçısı ile iletişime geçerseniz; size uygun fiyatlarla optimum zamanda yardımcı olacaktır. Yapılan işlerin garantisi firmamız tarafından verilmektedir. Kartal su tesisatçısı mobil ekiplerimiz tesisat sorunu yaşadığınızda size hızlı bir şekilde yardımcı olacaktır. Onarım yapıldıktan sonra problem tekrarlamaması için sorun sebebi incelenerek  müşterilerimize alması gereken tedbirler anlatılır. Bunların en başında su sayaç bölgesine basınç regülatörü takılmasını öneriyoruz.

Kartal bölgesinde işyerleri ve yeni binalar çoğunluktadır. Yeni yapılan sitelerde(Kartal  Kentplus, Kral sitesi, dokuz palmiye sitesi, Akasya Evleri, Fidan Sitesi, Başarı Sitesi, Evren Sitesi, Uplife Park Konakları, Eraykent Sitesi, Baharkent Sitesi, Çağdaş Sitesi, Bahçekent Sitesi)  Klozetlerin rezervuarları çoğunlukla gömme rezervuardır. Müşterilerimizden aldığımız geri dönüşlerde bu gömme rezervuar tamiri için usta bulmakta çok sıkıntı çektiklerini ifade ettiler. Kartal su tesisatçısı uzman tesisatçı ustaları Tam bu noktada gömme rezervur konusundaki aldıkları eğitimi ve tecrübeyi sergileme fırsatı bulabilmektedir. Gömme rezervuarınız içine su mu kaçırıyor? Gömme rezervuarınız yere su mu kaçırıyor? Gömme taharet musluğunuz çalışmıyor mu? su mu kaçırıyor? Kırmaya dökmeye dağıtmaya gerek yok. Sürekli eğitimli teknikerlerimiz bu tür problemleri sisteminize hiç zarar vermeden çözmektedir.

Petek (radyatör) yıkama ve doğalgaz tadilat işleri:

Genellikle Kalorifer sistemleri plastik borularla imal edildiği için çabuk kirlenmektedir. Yapısı gereği Plastik boru oksijen geçirmektedir. Oksijen Plastik borunun bünyesine girer, borunun içinde tortu oluşmasına neden olmaktadır. Plastik bir şişeye su koyup ışık alan bir yere bıraktığınızda bir süre sonra şişede tortu oluştuğunu görürüz. Bu örnekte olduğu gibi plastik borularda da tortu oluşarak kirlenmektedir. Bu kirlilik kombi sisteminde direnç oluşturmaktadır. Bu durumda kombiye göre en uzak petekler de ısınma sorunu yaşamamıza sebep olur.  Bu ısınma probleminin çözümü sistemin tesisat yıkama makinası ile ilaçlı yıkanması ile çözülür. Petek yıkama için üretilmiş yıkama makinası ile kalorifer sistemi detaylı bir şekilde yıkanır, durulanır. Kalorifer sistemine taze yeni su basılır. Sistem havaları kontrol edilerek alınıp, ısıtma işlemi yapılır.

Doğalgazın yeni geldiği dönemlerde kartal bölgesinde yıllar önce, bir çok site  ve bireysel binaların doğalgaz kombi sistem dönüşümlerini yapmıştık.  Bu konulardaki biriken tecrübemizi şimdi problem çözümlerinde kullanıyoruz. Kombi değişimi Ocak fleksi değişimi, kalorifer kaçak tespitleri, radyatör vanası değişimi, radyatör değişimi, gibi konularda da bu bölgede Kartal su tesisatçısı olarak hizmet vermekteyiz.